close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
تب پس از واکسن
تب پس از واکسن
ایام شهادت امام علی اولین شهید محراب و لیالی قدر بر عموم مسلمانان تسلیت باد
درباره ما
درمسیر روشن
این سایت می کوشد تا در باره اقتصاد مقاومتی و راهکاری تحقق این حماسه بزرگ مطالب را در اختیار خوانندگان قرار دهد و از طرفی قصد دارد تا بتواند اطلاعاتی مفید در زمینه های علمی و آموزشی و روانشناسی و یاد اوری حماسه های بزرگ رزمندگان را در قالب مطالب و کلیپ ها یی به نسل اینده و جوانان و نو جوانان معرفی کند منتطر نطرات سازنده شما در مورد این مطالب ما را یاری کنید با تشکر
ابزار زمان

ساعت فلش مذهبی
زیارت و دعا


دعای فرج
زیارت عاشورا
دعای عظم البلا
حدیث
یادگاران عاشق
کلیپ منتخب
دل نوشت


اوقات شرعی
لو گوی سایت ما
یادگاران عشق


کارنامه های عملیات ها
جنگ دفاع مقدس
مناسبت ها

در مسیر روشن

در مسیر روشن

آهنگ مناسبتی
عکس مناسبتی

در مسیر روشن

قرآن آنلاین
قرآن آنلاین
آب و هوا
شعار سال 1397


در مسیر روشن

ورود اعضای سایت
نام کاربری :
رمز عبور :

آمار سایت
» آمار کاربران
» افراد آنلاین : 1
» اعضای آنلاین : 0
» تعداد اعضا : 0

» عضو شوید
» ارسال کلمه عبور


» آمار مطالب
» کل مطالب : 457
» کل نظرات : 54

» آمار بازدید
» بازدید امروز : 65 نفر
» باردید دیروز : 13 نفر
» ورودی امروز گوگل : 0
» ورودی گوگل دیروز : 0
» بازدید هفته : 188 نفر
» بازدید ماه : 917 نفر
» بازدید سال : 2,091 نفر
» بازدید کلی : 19,024 نفر
لینک های ویژه
پیوندهای روزانه
لبیک یا خامنه ای
آهنگ هفته
مطالب اخیر وبگاه

 تب پس از واکسن

5 ماه پس از انتخابات دوران ساز 22 خرداد و شرايط متلاطمي كه در اين مدت پديد آمد، فرصت خوبي است تا به ارزيابي وضعيت 2 جبهه اصلي دوستان و دشمنان انقلاب اسلامي ايران بنشينيم. لازمه مهم تدبير و ترسيم آينده، همين فهم درست از وضعيت امروز است.

1- حوادث تلخي كه در اين چند ماهه رقم خورد، معلوم كرد عرصه سياست كشور از آسيب هاي بزرگي رنج مي برد.

خيلي ها غافلگير شدند وقتي اين حجم عظيم از جفا و خيانت و مرزشكني ها را ديدند. برخي رجال سياسي چنان تن به انتحار حيثيتي سپردند كه گواهي مي داد نه دچار ضعف بصيرت بلكه گرفتار نابينايي مطلق شده اند. آنها براي انتحار بدترين دوران را انتخاب كرده بودند، دوران بر آمدن و تابان شدن دوباره ارزش ها و فضيلت هاي انقلاب. آنها خود خواسته به جايي رسيدند كه نبايد، و گويا مصداق آيه 70 سوره نحل شدند كه «از شما كساني هستند كه به پست ترين دوره عمر مي رسند تا بعد از علم و آگاهي، چيزي ندانند».

خيلي ها از اين صحنه هاي غيرقابل باور غافلگير شدند اما اين ماجرا قابل پيش بيني بود و بدتر از آن هم مي تواند قابل پيش بيني باشد اگر غوطه خورندگان در فتنه به خود نيايند. اميرمؤمنان(ع) ماه ها با اين جماعت سركش و پيمان شكن مدارا كرد در حالي كه امت به ستوه آمده بودند. شهوت زدگان قدرت هر چه از ياغي گري در آستين داشتند رو كردند تا روز جمل كه غرش سپاه عدالت را ديدند و در سيلاب آن غرق شدند.

مولاي متقيان آنجا بر سر آن جنازه هاي بي جان، از جمله 2 عبارت بلند را بيان كرد. اول، «ناشنوا باد گوشي كه نصيحت رسا و بلند را نشنود. و كسي كه فرياد بلند، گوش وي را ناشنوا ساخته، چگونه صداي نرم را بشنود». و دوم، امام اعلام كرد كه از اين ماجراي تلخ غافلگير نشده است. «همواره منتظر عواقب خيانت شما بودم و با فراست آثار فريب خوردگي را در سيماي شما مي ديدم تا آنجا كه لباس دين، شما را از من پوشاند و صدق نيتم، مرا بر حقيقت شما بينا كرد». (خطبه 4 نهج البلاغه). آن روز كه به نام حج از مدينه خارج شدند، امام از حقيقت امر آنها خبر داد اما قصاص قبل از جنايت نكرد تا ستمگران و ياغيان، مظلوم نمايي نكنند و در عين حال راه براي بازگشت باز باشد. آنها اما از اين نگاه نافذ حذر نكردند حال آن كه از رسول خدا(ص) شنيده بودند «اتقوا فراسه المؤمن فانه ينظر بنورالله. از زيركي مؤمن بپرهيزيد كه او به نور خدايي مي نگرد».

از سال ها پيش بر جبين جريان رجعت طلب در ايران اين طالع نحس ديده مي شد كه جفا در حق ملت و انقلاب را به غايت رسانند و وليد و مروان و سعيد بن عاص هاي اموي روزگار، آنان را از جاي بجنبانند.

فتنه اي كه به بهانه انتخابات رقم خورد با همه بزرگي، از همان آبشخوري سيراب مي شد كه فتنه 10 سال پيش در تيرماه 87. فتنه گران ابعاد تازه اي به ماجرا داده بودند. آدم هاي جديد و خاكستري، آدرس هاي انحرافي، يارگيري گسترده. اما از ياد برده بودند كه به نسبت 10 سال پيش چقدر نزد مردم سقوط كرده اند و چه قدر جبهه انقلاب مقتدرتر شده است. آنها مردمان طوفان ديده را از آمد و شد باد ترساندند حال آن كه اقتدار ملي امروز اصلا با 10 سال پيش قابل مقايسه نبود.از ياد برده بودند كه 5-6 سال پيش وقتي شماري از سران فتنه پس از نگاشتن نامه 135 نفره كذايي (به نام نمايندگان مجلس ششم) به ديدار رهبر انقلاب رفتند اول جمله اي كه از مقتداي امت شنيدند آيت و بشارت الهي بود «هو الذي انزل السكينه في قلوب المؤمنين ليزدادوا ايمانا مع ايمانهم و لله جنود السموات و الارض».

مولاي متقيان ماه ها با اصحاب شتر سرخ مو مدارا كرد و فرزند او روح خدا خميني كه پشت ابرقدرت ها را لرزاند از سال 64-65 به مدت 3، 4 سال (تا فروردين 86) به آن شيخ آلت دست منافقين مهلت داد تا يا برگردد يا پنهان باطن خويش را برون ريزد. آري امام خون دل خورد اما همان صبوري ها از او روح خدايي ساخت جاودانه. گويند سنگ لعل شود در مقام صبر، آري شود و ليك به خون جگر شود.

2- رجعت طلبان شورشي پس از آن كه همه زاغه مهمات و خشاب خويش را در آتشباري كور از كف داده اند، اكنون به باقي مانده نيروها هشدار مي دهند كه راديكاليسم و شعارهاي تند، باعث شكاف و ريزش بيشتر مي شود. بماند كه حاميان مدعي هواداري به خاطر اينها به ميدان نيامده بودند كه به خاطر همين ها نيز بازگردند. آنها نردبان شكسته اي ديدند و به توهم افتادند كه با اين نردبان شكسته از ديوار نظام و كشور عبور كنند و شبيخون بزنند و البته آنها و اربابانشان فريب ظاهر نردبان را خوردند و از ارتفاعي كه براي همه قابل مشاهده بود، سقوط كردند. آبرويي كه از امثال اوباما و كلينتون در اين حوادث رفت شايد در هيچ ماجراي ديگري نمي توانست اين چنين زايل شود.
آيا مرتجعان شورشي توبه كرده اند؟ اگر شعار قانون اساسي و وحدت ملي از سر صداقت است كه بايد به همين قانون و وحدت ملي بازگردند نه اينكه دنبال نفاق افكني و تفرقه اندازي باشند و در عمل به قانون اساسي تن ندهند.اينكه قانون اساسي خوب است اما به قرائت هرمنوتيك و دل بخواهي ما، از آن حرف هاست كه نظيرش از سوي جملي ها و قاسطين و نهرواني ها گفته شد. امويان پوستين قرآن را سر نيزه هايي كرده بودند كه تا ساعاتي قبل سينه علي و ياران راستين پيامبر(ص)- امثال عمار ياسر- را نشانه رفته بود. حالا نيز همان پوستين ها قرار بود جاي قرآن ناطق و ولي مطلق را بگيرد. ديگر بار نمي شود قانون اساسي را به شيوه قاتلان خليفه سوم- كه پيراهنش را سر ني كرده بودند- سر ني كرد و مطالبه خون و حق كرد. و نمي توان دعوت به حكميت قرآن كرد و حكومت حق را انكار، و همزمان تن به حكميت طاغوت سپرد.

امروز حيرت و سردرگمي و در عين حال فرار به جلو و لبخندهاي رنگ پريده را در سيما و عمل سران فتنه مي توان مشاهده كرد. دست آنها رو شده و راز مگو را گفته اند. سرنخ ماجرا در دست آنها نبود. آنها هم با علم به اين موضوع خواستند بر فراز موج تدارك شده از سوي دشمن، موج سواري كنند غافل از اينكه اين موج به صخره هاي سخت و نفوذناپذير خواهد خورد و از موج سواران قرباني خواهد گرفت.

3- جبهه استكبار با خطاي محاسبه بوي كباب استشمام كرده بود و هزينه اش را خواهد پرداخت. هفته گذشته روزنامه لس آنجلس تايمز از قول مارك فاولر تحليلگر سابق سازمان سيا نوشت «دولت اوباما نمي خواهد اپوزيسيون را ناديده بگيرد اما نمي تواند كلاه خود را روي اين گروه آويزان كند. جمهوري اسلامي به شدت اپوزيسيون را عقيم كرده است. من فكر نمي كنم جمهوري اسلامي از اپوزيسيون نگراني داشته باشد.

دولتمردان آمريكا آگاهند كه بايد احتمال كنار آمدن با ايران را بدون ريختن آب سرد بر سر اپوزيسيون در نظر گيرند

همين روزنامه هفته قبل از آن (9) مهر 88 به نقل از جان هانا مشاور امنيت ديك چني و عضو موسسه واشنگتن در سياست خاور نزديك خبر داده بود «برخي شخصيت هاي نزديك به رهبري جنبش سبز طي ملاقات مشتركي با حضور فعالان اپوزيسيون در اروپا به من گفتند تحريم عليه ايران بايد اعمال شود اما نه ضعيف و تدريجي كه به رژيم امكان تطبيق با شرايط جديد را بدهد. تحريم بايد به صورت شوك باشد و فلج كند نه اينكه مثل واكسن عمل كند».

آنها البته دير رسيده اند. واقعيت اين است كه آشوب پس از انتخابات، براي فلج كردن جمهوري اسلامي تدارك شد.

اما مثل تزريق يك ميكرب ضعيف شده (واكسيناسيون) عمل كرد و نظام جمهوري اسلامي تا سال ها از تهديدهاي مشابه بيمه شد. جمهوري اسلامي در آبان 88، همان جمهوري اسلامي ارديبهشت و خرداد نيست.

ملت و دولت ايران در اين 4، 5 ماه به اندازه 40-50 سال تجربه عملي اندوخت و دشمن، شبكه 20ساله خود را سوزاند و خاكسترش را برباد داد. اين يك رزم جدي بود تا كشور ما قوت ها و ضعف ها و آسيب ها را بشناسد. فتنه سبز، يك واكسيناسيون ملي سلامت بود، با وجود همه تب و التهاب و ناگواري هايش. بله اوضاع بحراني است اما براي آفرينندگان بحران نه كشور و نظام.

4-شبكه اصلي فتنه آن سوي مرزهاست. ملت ما دشمنان اصلي را كه چونان عنكبوت همواره مشغول دام چيدن و تار تنيدن هستند، گم نمي كنند. شبكه عنكبوت را مثلث جاسوسي استكبار (سيا، اينتليجنس سرويس و موساد) با بهره گيري از امكانات امپرياليسم رسانه اي ساخته اند تا به واسطه ماهواره و اينترنت، توري مجازي را پهن كنند كه ظاهرا بومي و داخلي است اما سر آن در خارج به دست همان مثلث است. آنها ده ها خبرنگار را طي همين يك دهه اخير به تدريج از كشور خارج كرده و چند برابر آن را در داخل- دانسته و ندانسته- يارگيري نمودند.به اين فهرست اضافه كنيد سياست بازان و صاحب منصبان سابق (برخي مقامات سابق ارشاد نظير مهاجراني، رمضان پور بي بي سي، سحرخيز و...) را كه بسياري شان در خارج از كشور به سر مي برند. اين شبكه با همه پيچيدگي، عنكبوتي و سست است و كدام سند بر اين ادعا، بهتر از راهپيمايي 13آبان و آبروريزي چندصد نفره اي كه تصور مي كرد آن 13، 14 ميليون راي دهنده عقل خويش را به جماعت جفاكار سپرده اند. آنها شعور ملت ايران را در زرق و برق گوساله سامري رسانه هاي خود دست كم گرفته بودند. صاحبان اين شبكه روي چوپان دروغگو را سفيد كرده اند و حالا بايد قصه عنكبوت دروغگو را در كتاب ها نوشت.

5- دوم خرداد 76 جبهه وفاداران به انقلاب نتوانست بيش از 7ميليون نفر را بسيج كند. امروز اين جبهه بزرگ ركورد 24/5ميليون را به همت «سازمان راي» خود بر جاي گذاشته و اگر خطاها و بهانه دست اغيار دادن توسط نيروهاي خودي نبود به يقين اين سازمان موثرتر هم عمل مي كرد. قدر اين سازمان خودجوش و ملي نخبگان را بايد دانست.

اين سازمان مردم نهاد، موج آفرين است و نبايد در راي و انتخابات كه امري ثانوي است متوقف بماند. كار اين سازمان را بايد به دوره خدمت، نقد و مطالبه گري- امر به معروف و نهي از منكر- بسط داد. كه اولويت اين است. اين سازمان بايد به مثابه «ولتكن منكم امه يدعون الي الخير...» به نهاد و ساختار همواره در جنبش براي مطالبه گري از تمام اجزاي حاكميت و در عين حال عامل پيوند و وفاق و الفت اين اجزا تبديل شود.

6-امروز روشن شده كه ديگر دعوا، سر رقابت فلان نامزد با بهمان نامزد نيست. دعوا اصلا سرانتخابات نيست. دولت و احمدي نژاد بهانه بود. جنگ استكبار است با جبهه اسلام. اين معنا را هم خود دولت و شخص رئيس جمهور خدمتگزار و هم جبهه بزرگ اصولگرايان بايد همواره در افق ديد داشته باشند. هيچ كس مانند خود اصولگرايان نمي تواند به اصولگرايي و به آن حماسه حضور 40ميليوني آسيب بزند و هيچ كس مثل خود دولتمردان و اطرافيان رئيس جمهور قادر نيست در اين اقتدار خلل افكند. فرصت طلب ها و اختلاف افكنان دو خلل اساسي اند. راهشان را بايد بست. الفت، «تواصي به حق و صبر»، هم انديشي، سينه فراخ براي حق شنوي و عقب نماندن يا پيش نيفتادن از مقتداي حكيم انقلاب، آن اكسيرهايي است كه معجزه مي كند. و البته كه به خاطر احساس قدرت نبايد به لبخند دشمن دل سپرد.

 تعداد بازديد : 13
نویسنده مسعود در سه شنبه 02 دي 1393 | نظرات()

طراحی و کدنویسی قالب : علیرضاحقیقت - ثامن تم

Web Template By : Samentheme.ir

خبرنامه
براي اطلاع از آپيدت شدن سایت در خبرنامه سایت عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود

عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
شهید شاخص 96

در مسیر روشن

موضوعات مطالب
آرشیو مطالب
پیوندهای وبگاه
طراح قالب
ثامن تم