close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
مسجد ضرار و فتنه ی سبز
مسجد ضرار و فتنه ی سبز
ایام شهادت امام علی اولین شهید محراب و لیالی قدر بر عموم مسلمانان تسلیت باد
درباره ما
درمسیر روشن
این سایت می کوشد تا در باره اقتصاد مقاومتی و راهکاری تحقق این حماسه بزرگ مطالب را در اختیار خوانندگان قرار دهد و از طرفی قصد دارد تا بتواند اطلاعاتی مفید در زمینه های علمی و آموزشی و روانشناسی و یاد اوری حماسه های بزرگ رزمندگان را در قالب مطالب و کلیپ ها یی به نسل اینده و جوانان و نو جوانان معرفی کند منتطر نطرات سازنده شما در مورد این مطالب ما را یاری کنید با تشکر
ابزار زمان

ساعت فلش مذهبی
زیارت و دعا


دعای فرج
زیارت عاشورا
دعای عظم البلا
حدیث
یادگاران عاشق
کلیپ منتخب
دل نوشت


اوقات شرعی
لو گوی سایت ما
یادگاران عشق


کارنامه های عملیات ها
جنگ دفاع مقدس
مناسبت ها

در مسیر روشن

در مسیر روشن

آهنگ مناسبتی
عکس مناسبتی

در مسیر روشن

قرآن آنلاین
قرآن آنلاین
آب و هوا
شعار سال 1397


در مسیر روشن

ورود اعضای سایت
نام کاربری :
رمز عبور :

آمار سایت
» آمار کاربران
» افراد آنلاین : 1
» اعضای آنلاین : 0
» تعداد اعضا : 0

» عضو شوید
» ارسال کلمه عبور


» آمار مطالب
» کل مطالب : 457
» کل نظرات : 54

» آمار بازدید
» بازدید امروز : 73 نفر
» باردید دیروز : 13 نفر
» ورودی امروز گوگل : 0
» ورودی گوگل دیروز : 0
» بازدید هفته : 196 نفر
» بازدید ماه : 925 نفر
» بازدید سال : 2,099 نفر
» بازدید کلی : 19,032 نفر
لینک های ویژه
پیوندهای روزانه
لبیک یا خامنه ای
آهنگ هفته
مطالب اخیر وبگاه

مسجد ضرار و فتنه سبز
                                                                                                                        هر چه زمان مي‌گذرد چهره واقعي خط نفاق که مدتهاست در درون نظام سياسي کشور رخنه کرده اند آشکار مي‌گردد.
يکي از مهمترين جريانهاي دشمن با اسلام راستين که از زمان ظهور اسلام در شبه جزيره عربستان تا به امروز دست از عداوت و دشمني بر نداشته است، جريان نفاق است. منافقين با گسترش اسلام، آرام آرام در ساختار جامعه اسلامي رسوخ کرده و بر قدرت خويش افزودند تا اينکه با شکل‌گيري اولين حکومت اسلامي در مدينه النبي، به عنوان مهمترين تهديد داخلي در برابر اسلام قد علم کردند.
اهميت خطر آنها به گونه اي بود که خداوند متعال طي آيات مختلفي به پيامبر اکرم(ص) اين خطر را يادآور مي شود.آيات متعددي از آخرين سورهاي نازل شده به تحليل وضعيت منافقين و نشانه هاي آنها اختصاص دارد که سوره بقره، نساء، احزاب، توبه و ... از آن جمله‌اند.


معناي اصطلاحي منافق


منافق در ابتداي سوره بقره به عنوان کسي که به زبان چيزي را مي‌گويد که در دل اعتقادي به آن ندارد، معرفي شده است. منافق در عرف به انسان "دو چهره" و "دو رو" يا به انساني که زبانش با دلش يک‌سو نباشد گفته شده است. اما کمتر توجه شده که ريشه اصطلاح منافق چه بوده که به انسان دو رو منافق گفته شده است؟
معادل عربي اصطلاح "دو رو" «ذو وجهين» است، ولي به منافق ذو وجهين گفته نشده و قرآن از کلمه منافق استفاده کرده است؛ لذا ريشه اين اصطلاح را در جاي ديگر بايد جستجو نمود.
"نفق" به معني شکاف است. نفقه و انفاق عاملي است که شکاف‌هاي اقتصادي موجود در جامعه را پر کند به همين جهت به آن انفاق مي گويند. يعني کسي که در راه خدا انفاق مي‌کند، مي‌خواهد آن فاصله‌هاي طبقاتي و شکاف‌هايي که به وجود آمده و به سبب آن عده اي فقير شده اند را از بين ببرد و برابري اقتصادي – اجتماعي برقرار نمايد.(عيني زاده، محمد"شاخصه خط نفاق در قرآن"صبح صادق،ش410)
اصطلاح "منافق" به عکس بيشتر در مسايل سياسي و اجتماعي مطرح است و کسي است که در جامعه شکاف ايجاد مي‌کند؛ بنابراين منافق به صرف "دو رو" بودنش متصف به ويژگي "نفاق" نمي‌شود، منافق زماني منافق مي‌شود که در صدد ايجاد شکاف و تزلزل در جامعه باشد و بخواهد آن انسجامي که در جامعه وجود دارد را برهم بزند. بنابراين اصطلاح منافق يک اصطلاح کاملاً سياسي و اجتماعي است نه يک اصطلاح شخصي و عبادي.
رمز موفقيت فرد منافق در جامعه اسلامي بي شک دو رويي و تزوير است؛ چرا که در جامعه اسلامي، مسلمانان نمي پذيرند که کسي آموزه هاي اسلامي و شعائر ديني را با صراحت زير سوال ببرد. در اين صورت چنين فردي پايگاه اجتماعي خود را از دست داده و مطرود خواهد شد؛ بنابراين جهت باز کردن جاي پا نقاب اسلام بر چهره زده و ادعاها و شعارهاي اسلامي سر مي دهد و از اصلاح اجتماعي سخن مي‌گويد در حالي که حقيقتاً اعتقادي بدان ندارد.
حضرت آيت الله العظمي خامنه‌اي در اين‌باره مي‌فرمايد: «منافق؛ يعني کسي که ادعاي چيزي را مي‌کند، وعده‌ي چيزي را مي‌دهد، پرچم چيزي را بلند مي‌کند؛ اما در رفتار خود، در عمل خود و در راه خود، ملتزم و پايبند به آن چيز نيست. يک چيز ديگر، يک راه ديگر و يک عمل ديگر بر رفتار و گفتار او حاکم است؛ اين مي‌شود منافق»
30681

 
خط نفاق در برابر رهبري جامعه اسلامي مي‌ايستد
 
خط نفاق اساساً خطي است که در مقابل جريان رهبري اسلام ايستاده است. اين مساله در صدر اسلام مصداق خود را پيدا کرد و قرآن کريم در آيات متعددي افرادي از مسلمانان که در مقابل پيامبر(ص) ايستادگي مي کردند را با عنوان منافق ياد نمود. اهميت اين مساله تا جايي بود که خداوند متعال سوره «منافقون» را جهت شناسايي اين جريان بر پيامبر اکرم (ص) نازل فرمود. بر اساس آيات قرآن منافقين کافر بوده و کفر آنها تا جايي است که خداوند در آيه 6 سوره منافقون خطاب به پيامبر(ص) مي فرمايد:« اي رسول تو از خدا بر آنان آمرزش بخواهي يا نخواهي يکسان است خدا هرگز آنها را نمي بخشد همانا قوم نابکار فاسق را خدا هيچوقت هدايت نخواهد کرد.»
در سوره نساء آيه 115 نيز مطالبي ذکر شده است که گناه ايجاد اختلاف در جامعه اسلامي که منافقين آن را دنبال مي کنند، ذکر مي کند. طبق آيه «و من يشاقق الرسول من بعد ما تبين له الهدي» بعد از آن که رسول يعني رهبري جهان اسلام آمد و مسائل را روشن کرد، اگر کسي با رسول يعني با رهبري جامعه اسلامي مخالفت کند، «و يتبع غير سبيل المومنين» و در برابر راهي که سبيل مؤمنين است،يعني آن راهي را که رسول و رهبري نشان داده، بايستد، «نوله ما تولي» چنين کسي خط ولايت خود را تغيير داده و ولي‌اي غير ولي‌اي که خدا تعيين کرده برگزيده است. قرآن کريم در ادامه مي‌فرمايد: چنين کسي که «يشاقق ‌الرسول» در برابر رسول بايستد ما او را به همان ولي‌اي که خودش برگزيده واگذارش مي‌کنيم! يعني کسي که در برابر رسول ايستاد، او خطش را از رسول جدا کرده و حالا که جدا کرده ولي ديگري برگزيده است!


خط نفاق و مسجد ضرار
 
ايستادگي خط نفاق در برابر رهبري و تلاش براي ايجاد انشقاق در جامعه اسلامي در صدر اسلام وارد مرحله عملياتي خود شد ومنافقين جهت طراحي وايجاد خط وجبهه اي جديد در برابر جبهه مسلمانان اقدام به تاسيس مسجدي کردند تا بتوانند فعاليت هاي تخريبي خود عليه حکومت اسلامي پيامبر را سازماندهي کنند. اين فتنه که در قالب يک اقدام ديني دنبال شد با قاطعيت از سوي پيامبر اعظم سرکوب گرديد. حضرت رسول اين مسجد را "مسجد ضرار" ناميده وآن را تخريب کردند.
حضرت آيت الله العظمي خامنه‌اي در نقل ماجراي مسجد ضرار مي فرمايند: «در قضيه‌ي مسجد ضرار، اينها رفتند مرکزي درست کردند؛ با خارج از نظام اسلامي - يعني با کسي که در منطقه‌ي روم بود؛ مثل ابوعامر راهب - ارتباط برقرار کردند و مقدّمه‌سازي کردند تا از روم عليه پيغمبر لشکر بکشند. در اين‌جا پيغمبر به سراغ آنها رفت و مسجدي را که ساخته بودند، ويران کرد و سوزاند. فرمود اين مسجد، مسجد نيست؛ اين‌جا محلّ توطئه عليه مسجد و عليه نام خدا و عليه مردم است.»
28280
 
مسجد ضرار نماد سوء استفاد از شعائر اسلامي
 
طبق تاريخ اسلام و بر اساس آيات قرآني مسجد ضرار را نماد سوء استفاده خط نفاق از شعائر اسلامي بايد دانست. پنهان شدن در پس نمادهاي مذهبي و آراستن چهره حقيقي به آداب و شعائر اسلامي مهمترين ترفند تبليغاتي است که همواره خط نفاق از آن براي فريب افکار عمومي بهره جسته است.
در حوادث اتفاق افتاده به بهانه برگزاري دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري، رفتارها و برنامه هايي از سوي جريان اصلاح طلب و سربازان آشوب طلب آنها به نمايش گذاشته شد که به روشني در چارچوب نفاق، ايجاد شکاف در جامعه اسلامي و به وجود آوردن خط وجبهه اي جديد در مقابل جبهه انقلاب اسلامي و ولايت فقيه دانست. در اين اقدام بهره‌برداري از نمادها و شعائر اسلامي به يکي از مهمترين ابزار به کار گرفته شده توسط اتاق فکر اين جريان تبديل شد. جريان نفاق و دشمنان انقلاب اسلامي تلاش نمودند تا با ايجاد جرياني بدلي از نهضت اسلامي، سناريوي براندازي خود را به شعائر اسلامي مزين نمايند و حتي "فتنه سبز" را حرکتي مبتني بر الگوي نهضت حضرت امام جلوه دهند.
رهبر معظم انقلاب اسلامي در بيانات مهم‌شان در مراسم تنفيذ از اين سناريوي پيچيده چنين پرده بر مي‌دارند: «دشمنان ما هم از اين انتخابات به نظر من يک تجربه‏اي اندوخته‏اند، و اگر نيندوختند، بايد بيندوزند. ... خيال نکنند با يک تقليد مغلوط از حضور عظيم مردمي در انقلاب سال 1357، يک کاريکاتور از آن انقلاب، مي‌توانند به عظمت انقلاب و نظام اسلامي ضربه بزنند. اين تجربه براي دشمن بايد پيش آمده باشد. اشتباه نکنند؛ نظام اسلامي با اين حرفها شکست نخواهد خورد... اين ملت، ملت با ايماني است؛ ملت هوشياري است؛ ملت بااستعدادي است. با مسجد ضرار نمي‌شود اين ملت را شکست داد. ما در تاريخ خودمان نمونه‏هائي را از اين داريم: «و الّذين اتّخذوا مسجدا ضرارا و کفرا و تفريقا بين المؤمنين و ارصادا لمن حارب اللَّه و رسوله».(توبه: 107) با تقليد از رهبر عزيز و عظيم‏الشأن انقلاب، امام بزرگوار ما، که از دل، از جان، با همه‏ي وجود غرق در قرآن بود، نمي‌شود اين مردم را فريب داد. اين مردم دلشان به ايمان روشن است؛ اين مردم آگاهند؛ جوانهاي ما آگاهند. اين تجربه‏اي است براي دشمن.»
12588
در بررسي اجمالي اين حوادث موارد زير را مي‌‌توان نمونه‌اي از موارد سوء استفاده اين جريان از شعائر اسلامي - انقلابي دانست:
 
1-استفاده از رنگ سبز به عنوان نماد و رنگ اهل بيت(ع)؛
2-ادعاي اخلاق‌گرايي و پايبندي به اصول اخلاقي؛
3-ادعاي خط امام و تبعيت و پيروي از آرمان‌ها و انديشه‌هاي حضرت امام(ره)؛
4-معرفي کانديداي مورد نظر به عنوان نخست وزير دوران دفاع مقدس، نخست وزير امام(ره) و ...؛
5-سردادن شبانه شعار الله اکبر؛
6-حضور در نمازجمعه و اقامت نماز به امامت شخصيتي همسو با اين جريان سياسي؛
7-برگزاري دعاي کميل و ديگر مراسم مذهبي؛
8-تلاش براي همراه نمودن خانواده‌هاي معظم شهداء؛
9-تلاش براي نزديک شدن به مراجع عظام تقليد و همراه نمودن ايشان؛
10-شهيد خواندن کشتگان اخير اغتشاشات و برگزاري مراسم سوگواري براي آنها
11- سردادن شعارهاي دوران انقلاب اسلامي.

 


اين همه در حالي است که مهمترين نماد پايبندي به اسلام و تعلق خاطر به حاکميت اسلامي که حمايت و تبعيت از فرامين و رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب اسلامي است به هيچ وجه در رفتار و گفتار سياسي سران اين جريان در چندين ماه قبل و بعد از برگزاري انتخابات مشاهده نشده است. موسوي حتي در يک مورد نيز حاضر نشد نسبت به جايگاه ولايت فقيه و رهبري معظم انقلاب اسلامي و تاثير آن بر اداره کشور سخني بر زبان آورد. و اين درست همان ترفندي است که درباره خط نفاق گفته شد، چرا که خط نفاق تلاش دارد تا با ايستادگي در برابر رهبري، در جامعه اسلامي اختلاف و شکاف ايجاد نمايد و براي موفقيت در اين امر از نمادهاي اسلامي بهره مي‌گيرد.
اقدامات متعدد ديگري از سران اين فتنه سبز در اين ايام مشاهده شده است که حرکت در مسير نفاق‌گونه را بيشتر تداعي مي‌کند. نفي حاکميت قانون و حرکت در مسير بي‌قانوني، بي‌اعتبار سازي تمامي نهادهاي قانوني برگزار کننده انتخابات، بزرگنمايي و علم نمودن چهره‌هاي مطرود انقلاب همچون منتظري براي زير سوال بردن نظام، نمونه‌اي از اقدامات است. و جالب است که شاهد نوعي يکپارچگي و هم قسم شدن سران پشت صحنه اين حوادث براي انجام اين عمليات هستيم.
هر چه زمان مي‌گذرد چهره واقعي خط نفاق که مدتهاست در درون نظام سياسي کشور رخنه کرده اند آشکار مي‌گردد. حکيم بزرگ انقلاب اسلامي سال‌ها پيش بعد از ماجراي حضور برخي از تئوريسين هاي "فتنه سبز" امروز در کنفرانس ننگين برلين و در اوج فعاليت‌هاي فتنه انگيز قلم بدستان مزدور اين جريان در مطبوعات زنجيره‌اي، در ديدار با جوانان غيور ايران زمين در مصلاي بزرگ تهران، نسبت به خطر فعاليت منافقين در درون ساختار سياسي کشور چنين هشدار داده بود:
«عزيزان من! اگر ما در داخل متحد و منسجم باشيم، اگر مردم با دولت و مسؤولانشان صميمي باشند و ارتباط داشته باشند، دشمن خارجي هيچ تأثير سوئي نمي‌تواند بگذارد و هيچ اقدامي نمي‌تواند بکند؛ اما متأسفانه در داخل، ايادي دشمن هستند. امروز در اين کشور «عبدالله‌بن‌ابي»هاي منافق هستند؛ کساني که حتي يک روز حکومت امام و حکومت نظام اسلامي را از بن دندان قبول نکردند! در زمان پيامبر، يکي از منافقان بسيار فعال، «عبدالله‌بن‌ابي» بود که با يهودي‌ها و کفار قريش و جاسوس‌هاي امپراتوري روم مي‌ساخت و از هر وسيله‌اي استفاده مي‌کرد، براي اين‌که شايد بتواند حکومت پيامبر را از بين ببرد؛ چرا؟ چون قبل از آن‌که پيامبر به مدينه بيايد، او تصور مي‌کرد که در آينده، رئيس و حاکم و پادشاه مدينه خواهد شد! پيامبر در واقع مقام او را از او سلب کرده بود. امروز در اين کشور «عبدالله‌بن‌ابي»هايي هستند؛ کساني که خيال مي‌کردند اگر انقلابي در اين کشور رخ دهد، حکومت وقف آنها و متعلق به آنهاست. کساني که نه فقاهت را قبول داشتند، نه امام را قبول داشتند، نه مردم را قبول داشتند، نه احساسات ديني را قبول داشتند. پيامبر با «عبدالله‌بن‌ابي» خوشرفتاري کرد و او را مجازات ننمود. نظام اسلامي هم با اينها خوشرفتاري کرد و به مجازاتشان نپرداخت. اينها امروز به برخي از پديده‌هايي که دست دشمن در آنهاست، مي‌نگرند؛ خيال مي‌کنند فرصتي پيدا کرده‌اند که به نظام اسلامي ضربه بزنند. فعاليتهاي منافقانه‌ي خودشان را مي‌کنند، به اين اميد که بين مسؤولان اختلاف باشد؛ به اين اميد که بين مردم اختلاف باشد؛ به اين اميد که جوانان رابطه‌شان را با نظام اسلامي قطع کنند؛ به اين اميد که جوانان با دين قهر کنند!
عزيزان من! هدف اصلي دشمنان - چه دشمنان خارجي، چه دشمنان دورو و منافق داخلي - عبارت است از نفي حکومت ديني و حکومت اسلام. اصل قضيه براي اينها اين است و به کمتر از اين هم راضي نيستند. اينها مي‌دانند تا وقتي که قدرت در دست دين و احکام ديني است، تا وقتي‌که مقررات مجلس شوراي اسلامي بايد طبق دين باشد، تا وقتي اين قانون اساسي هست - که اين قانون اساسي منطبق بر دين است - در اين کشور نمي‌توانند کاري بکنند. تا وقتي مسؤولان کشور به مباني دين و اسلام و فقاهت پايبندند، اينها کاري نمي‌توانند بکنند. مي‌خواهند اين پايبندي را از بين ببرند؛ هدف اين است. مي‌خواهند همان تجربه‌اي را که در صدر اسلام به‌وجود آمد، دوباره تکرار کنند.»
  12 79

متاسفانه امروز شاهد آن بوديم که "عبدالله‌بن‌ابي‌هاي منافق" همانهايي که به تعبير رهبري انقلاب "حتي يک روز حکومت امام و حکومت نظام اسلامي را از بن دندان قبول نکردند" ستادهاي انتخاباتي جبهه دوم خرداد را جولانگاه خود قرار داده بودند، و به عنوان سربازان کودتاي مخملين نقش آفريني کردند.
امروز بر همه مومنين و معتقدين نظام اسلامي است که با افزايش بصيرت خط خود را از اين منافقين ديروز و امروز جدا ساخته و با توجه به رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب اسلامي، اين فتنه ايجاد شده توسط جريان تفرقه افکن را بطور کامل ناکام بگذارند.
بر اين اساس شرايط موجود ايجاب مي کند بارديگر نگاهي عميق تر به بيانات رهبر معظم انقلاب که در جمع سپاهيان و بسيجيان لشکر10 سيدالشهداء در مورد خطر رسوخ خط نفاق در ارکان نظام مطرح کردند داشته باشيم.
 تعداد بازديد : 22
نویسنده مسعود در سه شنبه 02 دي 1393 | نظرات()

طراحی و کدنویسی قالب : علیرضاحقیقت - ثامن تم

Web Template By : Samentheme.ir

خبرنامه
براي اطلاع از آپيدت شدن سایت در خبرنامه سایت عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود

عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
شهید شاخص 96

در مسیر روشن

موضوعات مطالب
آرشیو مطالب
پیوندهای وبگاه
طراح قالب
ثامن تم