close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
آمار و انجام انحراف
آمار و انجام انحراف
ایام شهادت امام علی اولین شهید محراب و لیالی قدر بر عموم مسلمانان تسلیت باد
درباره ما
درمسیر روشن
این سایت می کوشد تا در باره اقتصاد مقاومتی و راهکاری تحقق این حماسه بزرگ مطالب را در اختیار خوانندگان قرار دهد و از طرفی قصد دارد تا بتواند اطلاعاتی مفید در زمینه های علمی و آموزشی و روانشناسی و یاد اوری حماسه های بزرگ رزمندگان را در قالب مطالب و کلیپ ها یی به نسل اینده و جوانان و نو جوانان معرفی کند منتطر نطرات سازنده شما در مورد این مطالب ما را یاری کنید با تشکر
ابزار زمان

ساعت فلش مذهبی
زیارت و دعا


دعای فرج
زیارت عاشورا
دعای عظم البلا
حدیث
یادگاران عاشق
کلیپ منتخب
دل نوشت


اوقات شرعی
لو گوی سایت ما
یادگاران عشق


کارنامه های عملیات ها
جنگ دفاع مقدس
مناسبت ها

در مسیر روشن

در مسیر روشن

آهنگ مناسبتی
عکس مناسبتی

در مسیر روشن

قرآن آنلاین
قرآن آنلاین
آب و هوا
شعار سال 1397


در مسیر روشن

ورود اعضای سایت
نام کاربری :
رمز عبور :

آمار سایت
» آمار کاربران
» افراد آنلاین : 1
» اعضای آنلاین : 0
» تعداد اعضا : 0

» عضو شوید
» ارسال کلمه عبور


» آمار مطالب
» کل مطالب : 457
» کل نظرات : 54

» آمار بازدید
» بازدید امروز : 66 نفر
» باردید دیروز : 13 نفر
» ورودی امروز گوگل : 0
» ورودی گوگل دیروز : 0
» بازدید هفته : 189 نفر
» بازدید ماه : 918 نفر
» بازدید سال : 2,092 نفر
» بازدید کلی : 19,025 نفر
لینک های ویژه
پیوندهای روزانه
لبیک یا خامنه ای
آهنگ هفته
مطالب اخیر وبگاه

آغاز و انجام انحراف

 

«توهين به عكس مبارك حضرت امام خميني- قدس سره الشريف- توسط چند نفر عامي، محصول كجروي 20-30ساله بعضي از خواص است». شايد اين صريح ترين و در عين حال تلخ ترين گزاره اي باشد كه بتوان در جمعبندي حادثه اي كه اين روزها قلوب عشاق صادق آن عزيز راحل را غرق در حزن و ماتم كرده، بيان نمود.
پاره كردن عكس حضرت امام كه از حقد و كينه اي شيطاني و تراكم جهل و عداوت خبر مي دهد رخدادي سنگين است و همانگونه كه همه را بي قرار كرده، اذهان عمومي را به پشت صحنه و سابقه ماجرا نيز سوق داده است. البته امروز همه مي دانند كه اهانت به عكس حضرت امام در تجمعي از قانون شكنان، پس از آن صورت گرفته است كه عده اي از خواص كه با نام حضرت امام به نواها رسيده اند، بزرگترين ميراث حضرت امام كه «جمهوري اسلامي» است را مورد بي مهري و يا هجمه قرار داده اند.
اگر به سابقه مراجعه شود به زماني مي رسيم كه بعضي از اين خواص نسبت به مهمترين ماموريت حضرت امام- يعني پياده كردن انديشه و احكام اسلامي- بي مهر بوده و آن را در عرصه اجرايي بر نمي تافتند! البته در عين حال به اندازه اي كه گوش فلك كر شود از «اسلام راستين» و «خط امام» و «فقه پويا» و ... دم مي زدند. در شوراي عالي اقتصاد دولت موسوي دو روحاني برجسته حوزه علميه قم كه در اواخر سال 60 به نمايندگي از حضرت امام و براي كمك به دولت در «اسلامي كردن امور» ماموريت داشتند، تحمل نشدند و در نهايت مرحوم آيت اله احمدي ميانجي و آيت اله سيدجعفركريمي كه در رشته «اقتصاد اسلامي» تبحر داشتند و مورد اعتماد كامل امام بودند، بعد از حدود دو سال با دلي خونين و آهي سوزان كابينه را ترك كردند و حضرت امام بخاطر مصالحي اين وضعيت بغرنج را تحمل كرده و البته مراقب بودند كه جريان عمومي انقلاب و نظام از اين خط انحرافي آسيب نبيند كه نديد. خط انحراف در نهايت اصلاح نشد و حتي ستبر گرديد و روزي كه احساس استغنا نمود، رودرروي امام ايستاد و آن نامه (14 شهريور 67) استعفا كه پر از گستاخي و زياده گويي بود را نوشت و گمان كرد نظام ناچار است شرايط زياده خواهانه او را بپذيرد و از اصول و ضوابط خود كوتاه بيايد كه البته نيامد و موسوي چند ماه بعد از صحنه سياسي خارج شد و براي حدود دو دهه به محاق رفت.
خط انحرافي كه در دولت موسوي حاكميت اسلام و مباني فقهي و ديني نظام را برنمي تافت با آغاز دهه 1370 به گونه ديگري جلوه گر شد. همان عناصر كه اعتقاد چنداني به نظام اسلامي و مباني آن نداشتند از دولت موسوي وارد دولت اول هاشمي شدند. با اين تفاوت كه اين بار اراده كرده بودند كه به جاي نظام ها و نگرش هاي شرقي به سوي نظام ها و نگرش هاي غربي روي بياورند و البته از «اسلام اصيل» و «خط امام» هم دم بزنند ولي قصه بي كم و كاست همان بود. در اين دوره هم رهبر معظم انقلاب- مانند حضرت امام- مراقب بودند تا انقلاب و اسلام با اين انحراف آسيب نبيند و راه گم نشود كه نديد و نشد و صدالبته حركت انقلاب و نظام را تا حدي تحت تاثير قرار داد.
در اين دوره نيز برخي چهره هاي اقتصادي كه با نظريات اقتصادي اسلام آشنايي چنداني نداشتند، ميدان دار فعاليت اقتصادي دولت شدند و فرياد پي در پي علما براي اصلاح اين وضعيت به جايي نرسيد. بي تعهدي عناصر كليدي اقتصادي دولت در دهه 1370 به اسلام كاملاً آشكار بود و البته بعدها سخنگوي دولت در آن سالها و رئيس دفتر رئيس جمهور - حسين مرعشي- اين را بروز داد كه «اسلام نه مكتب سياسي دارد، نه مكتب اقتصادي و نه مكتب حقوقي! و آنچه از اسلام در دست داريم يك سري توصيه هاي اقتصادي است كه اكثراً قابليت اجرا ندارند» ! وقتي به يكي از مهمترين ماموريت هاي اين نظام كه پياده كردن عدالت و اقتصاد اسلامي است، بي توجهي مي شود و با اين جسارت و صراحت به محاق مي رود، تكليف بقيه مسايل اسلامي كاملاً مشخص است! و مع الاسف بايد گفت در اين دوره، رهنمودهاي كليدي حضرت آيت ا... خامنه اي در سيستم اجرايي نوعاً با مانع جدي مواجه بود و البته رهبرمعظم انقلاب ضمن تاكيد بر لزوم اصلاح روند دولت چشم به آينده داشتند و «روشنگري» و در واقع توجه مردم هوادار انقلاب، نظام و رهبري را درمان اين درد مي دانستند. رهبرمعظم انقلاب خود بعدها از اين خط انحرافي با صراحت پرده برداشتند و - با اين مضمون- گفتند كه اين ها از اول انحراف داشتند ولي حركت انقلاب آنقدر توفنده بود كه اين انحرافات را در درون خود هضم مي كرد. در واقع رهبرمعظم انقلاب در اين دوره بسيار مراقب بودند كه اين انحرافات روح انقلاب و مردم انقلابي را افسرده نكند و راه براي پياده كردن مباني اقتصادي، سياسي، حقوقي و نظام باز بماند.
انحراف هاي بزرگ اقتصادي و... در دولت سازندگي و ناديده گرفتن ماموريت اصلي نظام اسلامي در دولت خاتمي با انحراف هاي بزرگ سياسي پيوند خورد. كارگزاران منحرف دولت سازندگي اركان اصلي اقتصادي دولت خاتمي را در اختيار گرفتند و منحرفين فكري كه بطور علني در حلقه هاي «كيان» و «سلام» و... عصر اسلام و حاكميت اسلامي را پايان يافته مي خواندند، اركان سياسي دولت را در اختيار گرفتند و چهارنعل به سوي حذف اسلام از عرصه حكومت تاختند. در اين دوره اين جريان با وام تاريخي (20 ميليون رأي خاتمي در خرداد 76) كه از ملت ستانده بودند هر نگرش اسلامي را در ذيل واژه «خشونت»، «جمود وتحجر»، «قشري گرايي»، «مردم ستيزي»، «كهنه گرايي»، «راديكاليزم»، «واقع ستيزي» و... معنا و آن را بشدت محكوم مي كردند تا كسي جرأت نكند اجراي احكام و نگرش هاي اسلامي را مطالبه كند.
در اين دوره كار بر رهبري بسيار سخت تر شد ولي در عين حال ايشان با توكل به خدا و توسل مثال زدني خود و تكيه بر مردم بزرگ ايران و پيگيري دقيق مسايل، انقلاب و نظام و تفكر اسلامي را از گردباد حادثه به سلامت بيرون بردند. اين صحنه اي بود كه در آن برخي از بزرگان لغزيدند بعضي با تندي و بعضي با كندي! و البته نخبگان و بزرگان ديگري نيز توانستند در تشخيص تكليف خويش پابرجا بمانند.
درد اين نبود كه عده اي در دولت انقلاب پشت به «راه امام» به سوي دروازه هاي شرق يا غرب در حركتند- كه اين هم البته درد بسيار بزرگي بود- درد بزرگتر اين بود كه منحرفين با چنگ انداختن روي منابع مالي مردم و نظام به خريد و فروش اين مجموعه و آن مجموعه، اين دفتر و آن دفتر، اين روزنامه و آن روزنامه، اين حزب و آن حزب، اين شخصيت و آن شخصيت، اين نهاد و آن نهاد روي آورده و انقلاب و نظام را به حراج گذاشتند. از اينجاست كه مي بينيم بعضي- از شخصيت ها، احزاب، دفاتر و نهادها- كه در روز حادثه بطور طبيعي بايد در كنار نظام باشند، يا بركنارند و يا آنقدر با تاخير و تاني و ملاحظه وارد مي شوند كه فرصت هاي انقلاب بسوزد و جبهه ضدانقلاب به هوس بيفتد و اميدوار شود. در ميداني كه صداهاي منحرفين روي انقلاب باز شده و بعضي از خودي ها هم در موضعگيري دچار درنگ و تاخير شده اند، پاره شدن عكس حضرت امام خميني-ره- اصلا چيز عجيبي نيست كما اينكه به آتش كشيده شدن «مسجد لولاگر» و سوخته شدن قرآن در ميان اين آتش فتنه، اگرچه بسيار تلخ و جانفرساست ولي اصلا عجيب نيست.
كساني كه تخم انحراف را كاشتند، ابتدا فقط در حوزه اقتصاد، اسلاميت نظام را برنتافتند ولي بعدا همان ها به همراه عده اي ديگر انحراف را گسترده تر كرده و در حوزه اقتصاد، سياست و فرهنگ، دولت را از دين جدا كردند البته آنطور كه مي انديشيدند و مي خواستند اتفاق نيفتاد چرا كه در درون نظام دژ «ولايت فقيه»، «روحانيت»، «هزاران دل پرسشگر از اسلام و جوياي آن» و... ديوارهاي بلندي در برابر موج دين زدايي بودند.
در اين مسير، وقتي انحرافات فكري رسوخ كرد، محيط «يارگيري» هم عوض شد و حالا ديگر متدينين و وفاداران به مباني انقلاب و نظام بايد كنار يا به حاشيه رفته و نيروهايي هماهنگ با اين تغييرات كليدي ميدان دار مي شدند و طبعا اين كجروي و كژراهه بايد به جلب همكاري برخي از لمپن ها، جاسوسان، دين به دنيافروشان و بي ريشه ها و... ختم مي شد كه شد و نفي معنوي و فكري حضرت امام- كه البته سوداي بر باد رفته اي است- بايد به پاره كردن آشكار تصوير مبارك حضرت امام ختم مي شد كه شد! در اين ميان، رسوخ برخي منحرفين سياسي به مركزي مانند «موسسه نشر آثار حضرت امام» بايد به كنار آمدن اين موسسه با هتاكان به امام بيانجامد كه انجاميد و سكوت آنان در برابر انحراف فكري از مشي حضرت امام بايد به سكوت آنها در برابر هتك فيزيكي حضرت امام و حتي همراهي با آنان و توجيه اقدامات امام ستيزانه ختم مي شد كه شد اينها نتيجه طبيعي واگذاشتن امام در عرصه انديشه است. به تعبير حضرت امام خميني- در نامه 6/1/68 خطاب به آقاي منتظري- «تاريخ اسلام پر است از خيانت بزرگانش به اسلام.»
وقتي بعضي از خواص، امام را در عرصه انديشه- اسلام گرايي، مردم گرايي و غرب ستيزي- وا مي گذارند؛ وقتي بعضي از خواص، حضرت امام را در عرصه نظر- ولايت فقيه، مستضعف گرايي و استكبارستيزي- ترك مي كنند، وقتي بعضي از خواص، حضرت امام را در عرصه آراء- آزادي فلسطين، كمك به محرومين جهان، اولويت حل مشكلات فقرا بر حل مشكلات كشور، اسلامي كردن دانشگاهها و...- رها مي كنند، طبعا مي دانند كه اينها به «نفي مطلق امام» منتهي مي شود، پاره شدن عكس حضرت امام كه جاي خود دارد!
و جالب است كه وقتي به متن احاديث مراجعه مي كنيم در مي يابيم كه حاكميت اسلام پس از عبور از ميان فتنه گران و با خنثي كردن حركت آنان اتفاق مي افتد و تاكنون هيچ نبي و وصي و ولي نيامده كه بر يك جاده هموار حكم رانده باشد! هنر اين است كه مردان خدا در سنگلاخ فتنه راه را به درستي بشناسند و به ايده آل والاي خود كه تحقق حاكميت الهي است، برسند.
الحمدلله رب العالمين شاهديم امواج فتنه كه در گذشته دلهاي بزرگان را مي لرزاند امروز مردم عادي ما را هم به آنچنان خطايي نمي اندازد كه امام حق را واگذارند و به «ائمه كفر و نفاق» متمايل شوند.


 تعداد بازديد : 19
نویسنده مسعود در سه شنبه 02 دي 1393 | نظرات()

طراحی و کدنویسی قالب : علیرضاحقیقت - ثامن تم

Web Template By : Samentheme.ir

خبرنامه
براي اطلاع از آپيدت شدن سایت در خبرنامه سایت عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود

عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
شهید شاخص 96

در مسیر روشن

موضوعات مطالب
آرشیو مطالب
پیوندهای وبگاه
طراح قالب
ثامن تم